Зателефонуйте нам: 380 44 366 26 74 - E-mail: alfa@ied.org.ua

Застосування Індукційного Нагріву

Індукційне загартування

Індукційне загартування

Що таке індукційне загартування?
Процес індукційного загартування складається з індукційного нагріву і швидкого охолодження для зміцнення металу (наприклад сталі) та підвищення його зносостійкості. Без механічного контакту індукція генерує інтенсивне, локалізоване і контрольоване тепло. При застосуванні індукції нагрівається лише та частина заготовки, яку, власне, загартовують. Завдяки оптимізації таких параметрів процесу, як цикли нагрівання, частоти та дизайн охолоджувача, можна досягти найкращих результатів з можливих.

В чому переваги?
Індукційний нагрів різко підвищує пропускну здатність виробництва. Це надзвичайно швидкий процес, із великим ресурсом повторюваності, з можливістю легкої інтеграції у виробничі лінії. При застосуванні індукції звичною є індивідуальна обробка окремих заготовок. Завдяки цьому кожна заготовка гартується за окремими точно визначеними параметрами. Ці параметри для кожної заготовки можуть зберігатися на ваших серверах. Загартування з допомогою індукції – чисте, безпечне і зазвичай залишає по собі незначний слід. А завдяки чіткій локалізації в певній частині заготовки воно ще й надзвичайно енергоефективне.

Де використовується?
Серед багатьох деталей, які загартовують із застосуванням індукції – зубчасті шестерні, колінчасті, розподільні, привідні, вторинні вали автомобілів, торсіони, коромисла клапанів, з'єднання шарнірів, клапани, внутрішні та зовнішні кільця підшипників.

Індукційне відпускання

Індукційне відпускання

Що таке індукційне відпускання?
Індукційне відпускання являє собою певний процес нагрівання, який вже після загартування оптимізує такі механічні властивості заготовки, як міцність і пластичність.

В чому полягають переваги?
Головна перевага у порівнянні зі спеціальними печами полягає у швидкості. Відпускання індукцією триває лічені хвилини, інколи навіть секунди, тоді як на аналогічний процес у печі зазвичай потрібні години. Індукційне відпускання задіює менше компонентів, передбачає контроль якості окремих заготовок. Окрім того, інтегровані установки для індукційного відпускання економлять робочий простір у виробничому приміщенні.

Де використовується?
Відпускання індукцією широко застосовується при виготовленні автомобільних деталей для покращення їхніх робочих властивостей. Процес також використовують у трубній промисловості для обробки заготовок з наскрізним загартуванням. Інколи індукційне відпускання виконується на гартувальній установці, інколи на одній чи кількох спеціальних установках для відпускання.

Індукційне паяння

Індукційне паяння

Шо таке індукційне паяння?
Паяння – процес з'єднання матеріалів з використанням металу-наповнювача, або припою (зазвичай із флюсом – речовиною для розчинення оксидних плівок), для з'єднання металевих частин без розплавлення базових матеріалів. При індукційному паянні індукція розплавляє припій, котрий потім змочує базові матеріали завдяки дії капілярних сил.

В чому полягають переваги?
Індукційне паяння надає широкі можливості для з'єднання різних металів, навіть чорних з кольоровими. Паяння з допомогою індукції вирізняється точністю і швидкістю. Нагріваються лише вузько визначені ділянки, без зачіпання прилеглих частин. Правильно запаяні з'єднання залишаються міцними, герметичними і не піддаються корозії. Вони також мають естетичний зовнішній вигляд, зазвичай не потребують подальшого шліфування чи подібної обробки. Індукційне паяння ідеально інтегрується у виробничі лінії.

Де використовується?
На сьогоднішній день паяльні установки зазвичай використовуються в електротехнічній промисловості для монтажу генераторів і трансформаторів. Також вони працюють на монтажі паливних трубопроводів та в автомобільній промисловості, для з'єднання деталей систем гальмування. В авіабудуванні з допомогою індукції паяють лопаті гвинтів і турбін, гідравлічні й паливні системи. У виробництві предметів та приладів домашнього вжитку – компоненти систем опалення і кондиціонування повітря, сантехніку.

Індукційне склеювання

Індукційне склеювання

Що таке індукційне склеювання?
Індукцію можна застосовувати для нагрівання елементів при склеюванні. В автомобільній промисловості це головний метод склеювання таких компонентів, як дверцята, капоти, дзеркала заднього виду та ін. Індукція також використовується для склеювання з'єднань «композит-метал» та елементів з вуглецевого волокна. У виробництві автомобілів використовується два різновиди склеювання: коли нагріваються невеликі сегменти матеріалів, що з'єднуються (spot-bonding), і коли нагрівається все з'єднання повністю (full-ring bonding).

В чому полягають переваги?
Системи для склеювання локалізованим нагріванням (spot bonding) забезпечують точні та раціональні витрати в кожній операції. Невеликий розмір ділянок, які нагріваються, мінімізує теплову деформацію. Також при склеюванні сталевих панелей деформація і стрес для матеріалу зменшується завдяки тому, що немає необхідності в затисканні.

Відхилення енерговитрат відслідковуються електронікою і утримуються в припустимих межах. Процес склеювання з повним нагріванням (full-ring bonding) значно спрощується завдяки універсальності котушки, яка підходить для усіх розмірів оброблюваних деталей.

Де використовується?
Індукційному способу склеювання віддається перевага в автомобільній промисловості. Він широко використовується для з'єднання листової сталі та алюмінію, а також легких композитних матеріалів та виробів з вуглецевого волокна. Також метод має застосування в електротехніці та у виробництві побутової техніки.

Індукційне зварювання

Індукційне зварювання

Що таке індукційне зварювання?
Під час індукційного зварювання тепло генерується в заготовці електромагнітними коливаннями. Швидкість і точність індукційного зварювання робить його ідеальним для повздовжнього зварювання труб. В цьому процесі труби проходять через індукційну котушку з високою швидкістю, і в цей час їхні краї розігріваються, а потім стискаються разом. Таким чином формується повздовжній сварний шов. Індукційне зварювання особливо зручне для великосерійного виробництва. Апарати для індукційного зварювання можна обладнати контактними голівками, і таким чином системи перетворювати їх на зварювальні системи подвійного призначення.

В чому полягають переваги?
Автоматизоване індукційне повздовжнє зварювання – це надійній процес із високою пропускною здатністю. Низький рівень споживання енергії та висока ефективність зварювальних систем зменшують фінансові витрати на виробництво, а їхня контрольованість і повторюваність їхньої роботи мінімізують брак та відходи. Такі системи мають також високу універсальність – автоматичне регулювання навантаження забезпечує оптимальну потужність у широкому діапазоні розмірів оброблюваних труб. Завдяки компактним розмірам наші системи легко інтегруються у виробничі лінії або встановлюються замість інших агрегатів.

Де використовується?
Індукційне зварювання використовується в трубній промисловості для повздовжнього зварювання неіржавної сталі (магнітної та немагнітної), алюмінію, низьковуглецевої та високоміцної легованої талі та багатьох інших струмопровідних матеріалів.

Індукційний відпал/нормалізація

Індукційний відпал/нормалізація

Що таке індукційний відпал?
Цей процес передбачає розігрівання металів, які вже пройшли значну обробку. Індукційний відпал зменшує твердість, покращує в'язкість та усуває внутрішні напруження. Повнорозмірний (цільний) відпал – процес відпалу усієї заготовки повністю. При відпалюванні зварного шву (інша, більш точна назва – нормалізація шву) обробляється лише та зона, що піддавалася термічному впливу під час зварювання.

В чому полягають переваги?
Індукційний відпал та нормалізація забезпечує швидке, надійне та чітко локалізоване нагрівання, точний контроль температури, легку інтеграцію у виробничий процес. Індукцією обробляються окремі заготовки за точними параметрами, з постійним моніторингом контрольною електронікою та записом усього процесу.

Де використовується?
Індукційний відпал/нормалізація широко використовується у трубній промисловості. Також відпалюються дроти, сталеві стрічки, леза ножів та мідні труби. Власне, індукційний спосіб ідеально підходить для будь-яких завдань з відпалювання.

Попереднє нагрівання (перед обробкою)

Попереднє нагрівання (перед обробкою)

Що таке попереднє нагрівання?
Матеріали або заготовки можуть нагріватися індукцією перед подальшою обробкою. Причини для цього можуть бути різні. Наприклад, при виробництві кабелів перед нанесенням ізоляції. Сталеві стрічки нагріваються перед травленням та цинкуванням. Попереднє індукційне нагрівання також пом'якшує метали перед згинанням, готує труби для зварювання. Мобільні рішення для індукційного нагрівання перед обробкою забезпечують можливість польового ремонту або монтажних робіт на робочій ділянці.

В чому полягають переваги?
Системи попереднього нагрівання надзвичайно ефективні завдяки економії енергії. При нагріванні сталевих стрічок і кабелів діодні випрямники забезпечують постійний коефіцієнт потужності 0,95, таким чином виключаються витрати реактивної потужності. Тривалість циклів невелика. А постійне регулювання навантаження означає, що одна котушка може впоратись із широким діапазоном завдань. Системи індукційного попереднього нагрівання компактні, їх легко інтегрувати до вже наявних або спеціально спроектованих виробничих ліній.

Де використовується?
Індукційне нагрівання перед обробкою застосовується в автомобільній, авіаційній, електротехнічній, суднобудівній промисловості, виробництві побутової техніки. Головна сфера застосування таких установок – нагрівання перед зварюванням.

Кінцеве нагрівння (після обробки)

Кінцеве нагрівння (після обробки)

Що таке кінцеве нагрівання?
Цей процес має місце, коли індукція використовується для нагрівання заготовок чи матеріалів, які вже були піддані значній обробці. Наприклад, часто потрібно усунути в матеріалах внутрішнє напруження, спричинене попередньою обробкою. Індукцією також нагріваються кабелі після нанесення ізоляції.

В чому полягають переваги?
Швидкість, універсальність, точність і контрольованість індукції робить її ідеальним інструментом для численних завдань, пов'язаних з нагріванням після обробки. Наприклад, безпосередньо нагрівають чітко визначене місце у серцевині кабелю. Завдяки цьому швидше проходить полімеризація ізоляційного матеріалу. При цьому індукція зводить до мінімуму ризик деформації кабелю. Мобільні системи приносять переваги індукції на робочі ділянки, де заборонено відкрите полум'я – такі, наприклад, як нафто- та газовидобувні платформи у відкритому морі.

Де використовується?
Технології для кінцевого нагрівання використовуються головним чином у трубній, кабельній, електротехнічній та авіаційній промисловості. В автобудуванні вони нагрівають кільця, осі, різноманітні з'єднання та елементи зубчастих передач, допомагають наклеювати антикорозійні покриття на гальмівні диски.

Індукційне кування

Індукційне кування

Що таке індукційне кування?
Індукцією нагріваються металеві частини перед зміною їхньої форми шляхом обробки молотом або пресом.

В чому полягають переваги?
Індукційне кування має кілька ключових переваг перед застосуванням металургійної печі. Швидкість і контрольованість при застосуванні індукції сприяють високій пропускній здатності. Індукція також мінімізує окислення і допомагає утримувати металургійну цілісність. Завдяки точному, чітко локалізованому нагріванню зберігається енергія. Стабільність і повторюваність індукційного способу робить його ідеальним для інтеграції у автоматизовані виробничі лінії.

Де використовується?
Індукційне кування широко використовується в металургійній промисловості. Також індукційні системи зазвичай працюють з алюмінієм, латунню, міддю, звичайними та неіржавними сталями.

Індукційна плавка

Індукційна плавка

Що таке індукційна плавка?
Індукційна плавка – процес нагрівання металу у спеціальному індукційному горні до його плавлення. Розплавлений метал потім виливається з горну, зазвичай у спеціальну форму.

В чому полягають переваги?
Індукційна плавка надзвичайно швидка, чиста і універсальна. За правильного виконання вона дозволяє навіть пропускати стадію очищення, абсолютно необхідну при застосуванні інших методів. Плавильні індукційні системи мають просунуті ергономічні властивості. Вони не лише роблять робоче місце безпечнішим, але й підвищують продуктивність завдяки більш зручному і швидкому процесу плавлення.

Де використовується?
Плавильні системи використовуються у ливарному виробництві, в університетах, лабораторіях та дослідницьких центрах. Вони плавлять усе, від чорних і кольорових металів до радіоактивних матеріалів та медичних/стоматологічних сплавів.

Індукційне випрямляння (рихтування)

Індукційне випрямляння (рихтування)

Що таке індукційне випрямляння?
Індукційна котушка використовується для нагрівання визначеної зони на оброблюваному матеріалі. Впродовж охолодження, завдяки зменшенню об'єму при зниженні температури, ці зони «витягують» метал і таким чином вирівнюють нерівні ділянки.

В чому полягають переваги?
Індукційне випрямляння надзвичайно швидке. Замовники випрямляння суднових палуб і перетинок часто повідомляють про не менш 50% економію часу у порівняні з традиційними методами. Без використання індукції на випрямлення на великому судні можна з великою ймовірністю витратити десятки тисяч людино-годин. Продуктивності також сприяє точність при застосуванні індукції. Наприклад, під час випрямлення ходової частини вантажівки немає потреби знімати чутливі до тепла компоненти. Завдяки точності своєї дії, індукція не зачіпає суміжні матеріали.

Де використовується?
Індукційне нагрівання широко використовується для випрямлення суднових палуб та перетинок. В будівельній промисловості з його допомогою вирівнюють балки. Збільшується застосування індукційного випрямлення у виробництві й ремонті локомотивів, залізничного рухомого складу та вантажного автотранспорту.

Спеціалізовані застосування

Крім розглянутих основних застосувань систем і технологій індукцийного нагріву, існує значний масив інших застосувань індукцийного обладнання у таких різних галузях, як виробництво електроенергії, пакування їжі, виробництво одягу. Нижче наведені лише деякі із цих застосувань.

Пресове з'єднання (посадка з нáтягом)

Індукцийні системи використовуються в автомобільній промисловості для посадки з натягом зубчастих передач і кілець. Також їх застосовують у ремонті літаків, поїздів і вантажівок. Мобільні системи виконують такі завдання на морських платформах. Частішає використання таких систем для викручування величезних болтів та гайок у турбінах електростанцій.

Волокноутворення скловати

Індукцією генерується тепло, розплавлення скла на стадії волокноутворення при виробництві скловати. Розплавлене скло виходить у формі волокон у спеціальній центрифузі.

Потокова термообробка ланцюгів

Індукцийні системи для зміцнення і загартування ланцюгів. Вони мінімізують необхідність маніпуляцій операторів і забезпечують обробку ланцюгів згідно точних параметрів. Індукційне нагрівання ідеально підходить для виробництва високоякісних дрібноланкових ланцюгів.

Зміцнення великорозмірних обертальних кілець

Індукцийні системи для зміцнення величезних обертальних кілець, що застосовуються у вітряних турбінах.