Зателефонуйте нам: 380 44 366 26 74 - E-mail: alfa@ied.org.ua

FAQ Про Індукційний Нагрів

Що таке індукційне нагрівання?

Метод, відомий як індукційний нагрів, полягає в розміщенні електропровідного матеріалу у змінному магнітному полі. Матеріал швидко нагрівається індукованим у ньому струмом, контакту між заготовкою та нагрівальним приладом не відбувається.

З чого складається типова система індукційного нагріву?

Система індукційного нагріву зазвичай складається зі спеціального джерела живлення, індукційної котушки (індуктора) і системи водяного охолодження для котушки і декількох компонентів всередині блоку живлення. Джерело живлення генерує змінний струм у котушці і, відповідно, магнітне поле. Коли робоча заготовка розміщується всередині котушки, за рахунок магнітного поля в заготовці утворюється індукований високочастотний струм, і таким чином досягається точне і локалізоване нагрівання без фізичного контакту між котушкою і заготовкою.

Що таке нагрівальна індукційна котушка?

Змінне магнітне поле, потрібне для індукційного нагрівання, генерується пропусканням змінного струму через індукційну котушку (індуктора). Для кожного конкретного застосування найкраще підходить певний варіант форми та розміру індуктора, яких існує багато – від маленьких котушок з мідної трубки для точно виміряного нагрівання і паяння надзвичайно малих заготовок до набагато більших за розміром індукторів для плавлення великих металевих деталей і труб.

В чому полягає важливість індукційної котушки?

Дизайн індукційної котушки – один з найважливіших аспектів системи індукційного нагрівання. Індуктор є досить індивідуальним виробом, призначеним для оптимального нагрівання матеріалу конкретного користувача з якнайбільшою ефективністю.

Яку користь моє виробництво може отримати від індукційного нагрівання?

Нагрівання індукцією може покращити ваш виробничий процес не в один спосіб. Система індукційного нагріву здатна точно відтворювати певний процес багато разів після введення налаштувань в систему джерела живлення. заготовки можуть оброблятися одна за іншою за одним зразком, зі схожими або однаковими результатами. Це дозволяє більш раціонально використовувати матеріали та збільшувати обсяги виробництва. Індукційне нагрівання може зменшити або взагалі прибрати потребу в кваліфікованих операторах у таких роботах, як паяння твердим і м'яким припоями. Здатність індукційної системи нагрівати всі заготовки однаково значно полегшує автоматизацію виробничого процесу. Також за допомогою індукції можна нагріти матеріал в чітко визначеній ділянці, що може бути надзвичайно корисним за потреби (або необхідності) локалізувати нагрівання лише в певній частині заготовки.

Що можна сказати про порівняння індукції з іншими способами нагрівання?

На додаток до вже зазначених особливостей методу, індукційне нагрівання є чистим способом нагріву, без неприємних запахів та надлишкового тепла. Оскільки струм індукується прямо в оброблюваній заготовці, нагрівальний елемент не випромінює надлишкове тепло у виробниче приміщення. Для досягнення точного і довготривалого результату зона нагрівання може бути обмежена чітко визначеною ділянкою на заготовці. Індукційне нагрівальне обладнання починає працювати одразу після ввімкнення, а отже, не потребує часу розігрівання до робочого стану, як при застосуванні інших джерел тепла. Крім того, індукційні нагрівальні системи є надзвичайно економічними.

Чим важливе джерело живлення, його потужність і частота?

Потужність блоку живлення визначає швидкість, з якою заготовку можна нагріти до потрібної температури. Частота, разом з електричним опором заготовки і відносною магнітною проникністю, визначає глибину так званого скін-шару, в якому власне і відбувається нагрівання. Чим вища частота, тим менш глибоким буде скін-ефект, із зниженням частоти глибина скін-шару збільшується. Таким чином, високі частоти більш ефективні для нагрівання заготовок малого розміру або таких, що потребують неглибокого проникнення тепла, а нижчі частоти більш придатні для великих заготовок і глибокого проникнення.

Чи є ще якісь переваги використання індукційного нагрівання?

Швидші цикли роботи – індукція утворює тепло миттєво і прямо в оброблюваному матеріалі. Таким чином, швидкість нагрівання обмежена лише особливостями матеріалу, зникає проблема втрати тепла і пов'язана з нею проблема втрати часу.

Точно визначені зони нагріву - правильно підібраний індуктор, точне визначення потрібної потужності і частоти дозволяє ізолювати зону нагріву (велику або малу) без впливу на навколишні ділянки матеріалу. Результатом є мінімальна деформація оброблюваної заготовки, більш висока якість роботи. Також до системи можуть бути додані інфрачервоні прилади вимірювання температури для ще точнішого контролю процесу.

Тривалість і повторюваність - Сучасні системи живлення дозволяють зберегти в електронній пам'яті певний процес нагрівання і використовувати його повторно впродовж значного часу – з дня у день, місяць за місяцем. Оскільки робоча котушка не контактує з оброблюваним матеріалом, а заготовки з однаковими характеристиками можна розташовувати в індукторі однаковим чином, процес буде відтворюватись точно – на відміну від нагрівання з використанням полум'я, коли характеристики постійно змінюються.

Потреба у просторі і ефективність - Завдяки порівняно незначним вимогам до простору, індукційна технологія дозволяє розташування виробництва навіть в умовах домашнього гаражу або підвалу і легко піддається автоматизації. Крім того, індукційне нагрівання заощаджує енергію – потужність, потрібна для генерування робочого струму, мінімальна, а енергія споживається лише безпосередньо при обробці матеріалу.

Швидші цикли роботи – індукція утворює тепло миттєво і прямо в оброблюваному матеріалі. Таким чином, швидкість нагрівання обмежена лише особливостями матеріалу, зникає проблема втрати тепла і пов'язана з нею проблема втрати часу.

Екологічна безпека - індукційне нагрів є надзвичайно чистим методом нагрівання. Немає шкідливих викидів або голосних звуків, непотрібної спеки у виробничих приміщеннях. Нагрівається лише простір всередині котушки, оскільки тепло утворюється лише у робочій заготовці. Окрім безпеки для навколишнього середовища, таким чином створюються і більш сприятливі умови для роботи.